DENEME 4 || Too Faced Chocolate Bar Far Paleti ile Makyaj

15:38

Deneme başlığı altındaki 4. makyajımla karşınızdayım. Yabancı youtuberlardan öğrendiğim ve özel günlerde kendime en çok yakıştırdığım Halo Eye Makeup bugünkü ana temamız. Paletteki farlara numara verdim ki anlatması kolay olsun :)


Kullandığım fırçalar da aşağıdakiler;


MAC paint potlardan Soft Ochre rengini tüm göz kapağıma sürüp, katlanma bölgemi paletteki White Chocolate rengiyle sabitledim. Böylelikle farlarım daha net renkli ve daha kolay karıştırabileceğim şekilde olacak.


 1 numaralı sıcak rengi Sigma E35 numaralı orta büyüklükteki karıştırma fırçasıyla katlanma bölgeme dağıttım. Makyajımın daha homojen ve kusursuz görünmesini istiyorum.

 2 numaralı rengi palette olmadığı için süper sıcak tonlu yukarıdaki MakeupGeek tekli far ile eşit miktarda karıştırdım. Gözlerimin dış 1/3 ü ve iç 1/3 lük kısmına tam manasıyla yerleştirdim. The Balm'ın E35e göre ince uçlu fırçasıyla karıştırdım. Tekrar far karışımını uyguladım, tekrar karıştırdım.


Fırçada kalanı katlanma bölgesine hafifçe yerleştirdim, olduğu yerde daire çizercesine dağıttım. 


2 numaralı farı bu sefer tek başına kalem fırçaya alarak bu 2 bölgeye yerleştirdim. Geçişli bir hal aldı. 
3 numaralı farı en dış köşeye yerleştirdim olduğu yerde hafifçe dağıttım. Bu adımı es geçebilirsiniz ben geçişlere derinlik katması için uyguladım.Gözümün tam orta kısmı boş kaldı, bu kısma da 4 no'lu farı serçe parmağımla uyguladım. Boş fırça ile kenarlarını dağıttım ortada lök gibi kalmasın diye :)

Alt göz kapağı içine siyah göz kalemi uyguladım.


Alt kirpik diplerime 2 numaralı farı genişçe sürdüm olduğu yerde dağıttım. 

Alt ve üst kirpiklerime L'oreal Telescopic maskara uyguladım. Ben kirpik yoksunu olduğumdan Eyelure markasının şu yazımda bahsettiğim kirpiklerinden ortadakini kullandım.

Umarım ayrıntılı şekilde anlatabilmişimdir. Eğer video şeklinde izlemek isterseniz bu tekniği öğrendiğim yabacı vloggerın videosuna (renkleri beğenmediğimden ben değiştirdim) bakabilirsiniz şuraya tıktık..

Sevgiler,
Merv

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe