Bourjois Healthy Mix Fondöten No.51

12:04

Herkese yeniden merhaba! 

Geçen sene bu zamanlar, bölgesel kuruluk yaşayan cildime uygun nemlendirici özelliği de bulunan talcsız bi fondü arıyordum. Tam da o sırada arkadaşımda bu fondöteni gördüm ve kullanmadığı için bana devredebilceğini söyledi. Aldığımda %70 i doluydu, hala içinde %20 si olsa da yapısı bozulduğundan çöpe gidiyor benimki. Gitmeden de size yorumlamak istedim.

Bourjois ülkemizde satılırken (artık satılmıyor), plastik bir şişeye sahipti bu fondöten. Daha sona hem ambalajı hem de formülasyonu yenilendi. Eskisine göre daha nemlendiricili ve mat olmayan bir görünüm sunuyor.

Bourjois Healthy Mix New Version, Beauty Blender

Cam şişede gelmesini daha hijyenik bulduğumdam sevdim. Klasik fondöten miktarı; 30 ml ürün içeriyor. 

Pompalı olması elbette bir artı. 
Yapısı orta yoğunlukta bir krem gibi, akışkan değil. 

Çok kalın yapıda olmasa da ince değil ve yüzünüze fondöten sürdüğünüz çok belli oluyor. Cildimin kuru bölgelerini ne yazık ki öne çıkarıyor. Bu yüzden bitirmeden bozulanlar kervanına katılmasında haksız değilim. 
Gözenekleri tıkayan ya da ortaya çıkaran bir yapısı olmaması artısı.
Kullanımım boyunca nemli süngerle en ince hale getirerek kullanmaya çalıştım. En güzel bu şekilde dursa da o sevdiğim "fondöten sürmedim benim cildim böyle" kandırmacasını bununla yaşamak imkansız :) 
1 pompa ve dağıtılmış hali.
51 numaralı rengi benim kışları nc15ten açık olan tenime minicik azıcık koyu olsa da yazdan çıkmış halime oldukça uygun. Rengi pembe alt tonlu değil, sarı da değil, nötr diyebiliriz. Aşağıda bilindik bir kaç fondötenle alt tonunu kıyasladım:
LR: Soldan Sağa: NARS 'Siberia', Bourjois H.M. 51, Absolution 'medium', Absolution 'light'

 Kapatıcılığı orta. 

Kalıcılığı ise 5-6 saat oldu bende maximum. 

Kısacası benim için olmasa da olur dediğim, abartılacak bir özelliğini göremediğim bir ürün oldu. Kullananlar olduysa yorumlarını merak ediyorum :)

Sevgiler,
Merv

You Might Also Like

  1. Fondöten sürüldüğü belli oluyor demişsin bu direkt eledi bu ürünü benim için. Daha ince yapılı olmasını tercih ederdim, güzel inceleme olmuş, teşekkürler.. :)

    YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe