L'ORÉAL || True Match Concealer "01 Ivory"

15:42

Herkese yeniden merhaba!

Ekim ayını resmen bitirmek üzereyiz! Her mevsimi sevsem de yaz'ın bende ayrıcalığı vardır. Bu yüzden ben de ağaçlar gibi yapraklarımı sararttım azıcık depreştim..


Bugün de 2 kutu bitirdiğim (daha doğrusu ilki yarılandığında bozulmuştu) , yorum yapabilecek düzeyde olduğumu düşündüğüm bu kapatıcıdan bahsedicem :) Hatta daha sonra bir bu kadar popüler olan Note markasının Full Coverage kapatıcısıyla karşılaştırmayı düşünüyorum..

  • Öncelikle lipgloss ambalajlarına benzer bir ambalajda geliyor. Aplikatörüyle üçgen çizip nemli süngerle dağıtıyorum. Böylelikle fazla ürün emiliyor.
  • Yapısı kalın ve yoğun olmasına rağmen orta kapatıcılık veriyor.  Eğer göz altlarınızda büyük bir sorun yoksa es geçebilirsiniz. Onun yerine azıcık kapatıcılık veren Loreal'in Lumi Maqigue aydınlatıcı kalemini tavsiye ederim..
Renk skalasında benim gördüğüm kadarıyla 5 renk var ve renkler epey açık tonda. Hayatımda ilk kez kendi ten rengimden açık kapatıcı ile karşılaştım diyebilirim :) Tüm renkler sarı alt tonlu. Bu sayede kapatmakla kalmayıp aydınlatma işlemini de oldukça iyi yapıyor.
Loreal True Match Concealer 

  • Eğer göz altlarınızda yoğun koyuluk varsa memnun kalacağınıza eminim renk alt tonu sarı olduğundan. Morluklar içinse altından mutlaka bir corrector uygulamalısınız tek başına morlukları kapatmıyor.
  • Biraz kurutma yapıyor ancak altından ince bir göz altı kremiyle dengeleniyor.
  • Fondöteni gibi bu da pudra bitişli olduğundan gün içinde az da olsa çizgilere doluyor. Mutlaka sabitlenmesi gerekmese de ben sabitleyenlerdenim..

Göz kapaklarımda dahil dağıtılmış hali. Sağ alt yakın çekim. Filtre yoktur.
Blended it with damp Beauty Blender. No filter.
  • Ben sırf aydınlatmak için kullandığımdan kendi ten rengimden açık ton almıştım ancak sizin morluklarınız varsa ten renginizle birebir veya bir tık koyu rengini almalısınız. Aksi takdirde ten renginizden açık tondaki kapatıcılar göz altı morluklarını gri gösterir ki en sevilmeyen makyaj hatalarından biridir..
  • Sivilce lekelerini kapatmakta da oldukça başarılı ancak 5-6 saat sonra etkisini kaybediyor.
  • Bu kapatıcıyla iyi anlaşmanın tek yolu çok az miktarda uygulamak ve nemli bir süngerle iyice ciltle kaynaştırmak.
  • Benim için en kötü özelliği yokmuş gibi durmaması, pütürlü duruşu ve bunların üstüne varlığını gün içinde hep hissettirmesi.


Fiyatı ben aldıktan sonraları oldukça artıp (nitekim ben 15 liraya almıştım!) şimdilerde 30 lira olmuş. Makyajda daha doğal görünümden yana olduğum için bana fazla yapay duruşlu geldiğinden tekrar satın almayı düşünmüyorum..  Yine de 10 üzerinden 7.5 lik bir ürün olduğunu düşünüyorum! 
You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe