NARS || Copacabana Likit Aydınlatıcı

19:12

Herkese yeniden merhaba!

Bugün makyajdaki en sevdiğim unsurlardan biri olan aydınlatıcıların sanırım en ünlülerinden Nars'ın likit aydınlatıcısından bahsedicem. 


Öncelikle bu aydınlatıcıların çok çeşitli renkleri var yukarıdaki fotoğraftaki gibi. Yani her ten rengine göre seçenek mevcut. Bendeki rengi Copacabana. İçinde soğuk pembelik ve inci ışıltıları bulunduran, metalik görünümlü bir aydınlatıcı. Beyaz ve açık buğday tende çok güzel duruyor. Tabi ben oldukça bronzlaştıktan sonra fotoğraflarını çektim artık affola :)

Siyah kutusundan çıkardığımızda karşımızda hemen hemen el boyutunda 30 ml'lik şeffaf plastik tüpte bir ürün geliyor. Sade ve şık. Şeffaf olması çok güzel düşünülmüş, içinde ne kadar kaldığı rahatlıkla görülüyor.Tüp şeklinde olması pratiklik sağlıyor, dilediğim miktarda ürün alabiliyorum içinden. 


Yapısı çok sıvı/akışkan değil.

Sürdükten sonra hızlı kuruyabildiği için iki yanağıma süreyim sıra sıra dağıtırım diye düşünmemek gerekiyor, sürer sürmez hemen yedirilmeli. Yoksa kuru/parçalı bir görüntü bırakıyor.


1 bezelye büyüklüğündeki ürün tüm yüzü aydınlatmaya yetiyor. Çok pigmentli! 30 ml'lik bir aydınlatıcı, böylesine pigmentli ve son kullanma tarihi 12 aylık.. Bitirmek çok zor. O yüzden ben yazın omuzlarıma, dekolte bölgeme uygulamaktan da çekinmedim. Yine de yarısına bile gelemedim..

En iyisi bu aydınlatıcıya 2-3 arkadaş beraber girmek :)

Fondötenlerinize ışıltı katmak için bu aydınlatıcıyla karıştırıldığı söylense de ben bunun için bu aydınlatıcıyı çok simli buluyorum. Onun yerine MAC Strobe Cream veya Loreal'in Lumi Maqigue aydınlatıcısı çok daha doğal görünümlü.


Az miktarda uygulansa bile çok doğal durmuyor.  Bu biraz daha "ben burdayım" demeyi sevenler için. 

Parmaklardan ziyade nemli sünger ya da stippling tipteki bir fırçayla uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü parmaklarla uygularken ürünün simli kısmı hep yüzde kalıyor ve bu da çirkin görüntü oluşturuyor. Ayrıca bu ürüne sahip olup yüzünde parça parça durmasından şikayetçi olanlar ise mutlaka nemli sünger ile denemeli! Ben bu sayede duruşuna bayıldım çünkü :)

Cilt ayrımı yapmıyorum ancak hassas ciltler almadan önce denemeli.

Fotoğraflarda inanılmaz güzel çıkıyor. Bense günlük kullanımda daha hafif, cildin kendi ışıltısı gibi parlayan aydınlatıcıları seviyorum. Ama özel günlerde kesinlikle fark yarattığı kesin.


Tek şikayetim ne zaman kullansam yüzümde (kullandığım bölgelerde) minik minik sivilceler çıktı. Bu yüzden ben de elden çıkardım. Diyeceğim o ki mutlaka almadan önce Sephora'dan tester isteyin ve birkaç gün art arda kullanın. 

Fiyatı 95 lira. Sephora mağazalarından veya online olarak makyajtrendi.com'dan satın alabilirsiniz. 

İçeriğini merak edenler; 


  

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe