Yves Rocher || 102 Rose Boise Mat Far

17:00

Herkese yeniden merhaba!


1 ay önce yaptığım Yves Rocher doğum günü alışverişimden bahsetmiştim. Yazısı şurada.. Bugün bahsedeceğim far da o günkü alışverişe ait. 

Kahverengi far kullanmaktan sıkılmıştım ancak kahverengilerden, bronzlardan pek de uzaklaşamıyordum. Tam aklımdaki gibi biraz gül kuruluğu içeren yine doğal tonlardaki bu farı görür görmez vuruldum! Hatta öyle bir renk ki allık olarak bile her makyaja uyacak bir tonu var. Bazen farları allık gibi kullanmayı seviyorum, çünkü göz kapaklarımız vücudumuzun en hassas derisine sahip ve ona sürdüğüm şeyi yanaklarıma sürmekte de sakınca görmüyorum. 
Hemen farı göstermek istiyorum;

Ambalajı gördüğünüz gibi plastik, seyahatlerde taşımaya uygun.İçerisinden süngerli bir aplikatör çıkıyor.


Farın üzerinde markanın isminin olması benim epey hoşuma gitti :)


Yapısı yumuşak ve bitişi mat. 
Yumuşak olmasına rağmen çok fazla tozutmuyor. Tozutma olayı biraz da fırçadan kaynaklı ama elimdeki Sigma ve Too Faced fırçalarla tozutma minimum oldu. 
Rengini tanımlamak gerekirse içinde gül kurusu olan bir kahve. Ama güllüğü baskın. Gözün katlanma bölgesine ve alt kirpik diplerine öyle yakışıyor ki! Bir üstteki fotoğraf rengi tam yansıtamadığı için aşağıda yaptığım makyajda katlanma bölgesinde bol bol bu farı görebilirsiniz :) 
Pigmentasyonu oldukça iyi, bazsız kalıcılığı orta.


Yaz sonunda keşfetsem de sonbahara ve kışa da çok yakışacağı kesin!
İndirimde 20 liraya aldım ama indirimsiz 37 lira fiyatı. Markanın sürekli indirim yaptığını göz önüne alırsak indirimden alınması daha mantıklı :)

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe