DIRTY WORKS Detox Mask

12:26

Herkese yeniden merhaba!
Bugünkü konuğum sadece Gratis'lerde bulabileceğiniz uygun fiyatlı (14 lira) bir kil maskesi. Eskiye nazaran cildim yağlı değil, normal cilt yapısına sahibim başta belirtmekte fayda var. Kil maskelerini özellikle yazları yağlanmaya meyilli T bölgemi yatıştırmakta fazla sebumu yok etmek için kullanmayı seviyorum. 

Sadece bu kil maskesine özel değil Dirty Works'ün ambalajları gerçekten çok sevimli ve albenili. 
Moshos Garden'ın kil maskesini çok sevdiğimi söylemiştim. Yazısı şurada.. Daha uygun fiyatlı herkesin ulaşabileceği bir maske denemek istediğim için buna şans verdim. Bu kil maskesi Moshos gibi suyla karıştırmayı gerektirmiyor. Direk tüpün içinden  maske halinde çıkıyor.Kil maskeleri genellikle kavanozda geldiği için böyle tüp fikri çok hoşuma gitti.
Yapısı ne çok sıvı ne çok katı, yüzüme ince bir  tabaka halinde sürüp 10 dakika bekletiyorum.
Ardından ılık su ile duruluyorum klasik kil maskeleri gibi biraz uğraştırıyor çıkarırken.
Açıkçası Moshos Garden kil maskesini kullandığımdaki gibi duruladıktan sonra ardından pürüzsüz bir cilt bırakmıyor. Cildimdeki pütürtüler aynen duruyordu. Temizlik hissi gelse de açıkçası herhangi bir yıkama jelinin verdiği histen çok farklı değil.
Cildim kuru olduğu dönemde yanaklarımı çok yakmıştı, içeriğindeki alkol miktarından olduğunu düşünüyorum. Hassas ve kuru/normal ciltler bence uzak dursun. 
Kokusu üzerinde yazdığı gibi "berry berry" yani meyveli bir kokusu var. Parfüme alerjisi olanlar bu ürünü es geçsin.
Yağlı cilter için ise: Ciltteki yağı emiyor. Sadece bu amaçlı bir maske istiyorsanız fiyatına göre iyi performans sergiliyor.
İçeriği de hiç fena değil. 

Kiehls ve Glam Glow maskeleri çok merak ediyorum. Öncelikle Kiehls alıp bitirene kadar kullandıktan sonra burada sizlerle paylaşıcam mutlaka. 

Kısacası tekrar almam, 32 lira olan Moshos çok çok çok daha iyiydi :)

You Might Also Like

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe