CYRENE AFTER SUN | Soothing&Cooling Mousturising

19:14

Herkese yeniden merhaba!

Cyrene markası hayvanlar üzerinde testler yapmayan, hayvansal kökenli içerikler barındırmayan içeriği temiz Ecocert sertifikalı ürünler üreten vegan bir dermokozmetik markası. Her ürünün üzerinde üretim tarihi yazıyor ve benden +points kapıyor. Tabii ki bütün bu özellikleriyle ilgi odağım oldu ve son 1 senede tam bir Cyrene aşığı oldum! 

3 gün önce tatile gitmiştim ve farkında olmadan peynir tenim inanılmaz yandı. Hatta öyle ki hayatımda bu kadar yüzümün yandığını ve acıdığını hatırlamıyorum. Bepanthenler, termal sular, zeytin yağları her şeyi denedim ve bana mısın demedi. Daha sonra rafımda Cyrene'in daha önceki alışverişimde hediye olarak gönderdiği After Sun jeli gözüme takıldı. Son çare olarak deneyeyim dedim ve..

Öncelikle Aloe Vera hakkında minik bir ön bilgi vermek istiyorum kendisi tam bir beyaz ten dostu neden mi ?
 "Güneş yanığı tedavisinde kullanılan aloe vera sabunu/jeli, yanık olan bölgenin enfeksiyon kapmasını engellediği gibi, nemlenmesini sağlar. Önemli antioksidan özelliğinden dolayı ayrıca cilt yanıklarını hızlı şekilde tedavi edebilir."

Alnım sürmeden önce delicesine yanıyordu, kafamı buzdolabına sokmak istiyordum :) Bu jel ise tam da iddiası gibi cildime inanılmaz bir ferahlık verdi ve oldukça uzun süre de bu soğukluk hissi devam etti. 5-6 kere işlemi devam ettirdim ve akşama neredeyse tamamen yatışmıştı acılarım.

Çok fazla nem vermediğini belirtmem gerek. Eğer yanık bölgeniz çok gerilmişse ardından shea yağı, zeytin yağı veya elinizdeki herhangi bir nemlendirici kremi kullanabilirsiniz.
İçerik ve markanın açıklaması.

Demem o ki bundan sonra her yaz benim göz bebeğim olacak! Tatile çıkmadan önce siz de satın almak isterseniz buraya tıktık.. Fiyatı 49 lira. 

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe