Bourjois 123 Perfect CC Cream

15:25

Herkese merhaba yeniden!


Doğum günüme 2 hafta kaldı, kendime hediye düşünürken (bunu yapan bir ben değilimdir inşallah) geçen sene bahar mevsiminde aldığım ortalama 1 senedir beraber olduğum bu cc kremi anlatmak istedim :) Benimkisi çoktan çöpü boyladı çünkü kullanım ömrü 12 ay.

CC krem nedir? 
Az çok hepimiz bilir olduk. Kısaca özetlemem gerekirse,
Colour Corrector (Renk düzenleyici) bir krem. Yüzünüzü ağır fondötenlerle kapatmak yerine, sadece renk eşitsizliklerini düzenleyen bir krem. Daha mı az zararlı? Hayır. Yine içi kimyasal dolu. İlla ki CC krem şart mı? Hayır, incecik yapılı çok güzel fondötenler var artık.

Bourjois CC Kremin İddiası
Bu CC kremin özelliği; içerisinde 3 renk (turuncu, yeşil, beyaz) pigment var. Turuncu/somon olanlar yüzdeki morumsu mavimsi yorgunluk lekelerini örtüyor, yeşil olanlar ise kırmızı lekeleri yani sivilce lekelerini örtüyor, beyaz pigmentler de yüzdeki kahverengi yani koyuluk olan kısımları düzenliyor ve aydınlık veriyor. Ek olarak gün boyu nemlendirme özelliği varmış.

  • İnce, uzun Garnier BB Kremin ambalajına benzeyen daha ince bir ambalajda geliyor. 
  • Çevirmeli kapağını açtığımızda ince ucunu görüyoruz. Kapağının üstüne olacak yani dik şekilde muhafaza etmemek gerekiyor çünkü kullanacağım zaman bir ton ürün üzerime boca oldu. Yatay biçimde muhafaza etmek gerekiyor alacaklara baştan söylemiş olayım :)


  • Bendeki rengi 31 no ivory, serideki en açık renk. Her ne kadar öyle olsa da çok beyaz tenime uymuyor. MAC markasına göre rengini söylersem N20 diyebilirim. 
  • Alt tonu ne pembe ne de sarı. Nötr olduğundan hemen hemen her cilt alt tonuna uyumlu. 
  • Oil-free yani yağsız bir ürün.
  • Ben hem kuru cilt dönemimde hem normal dönemimde hem de yazları yağlanan cildimde kullanma fırsatı bulduğum için bu yazımdan oldukça memnunum çünkü deneyimlerim herkese göre. Kuru/normal ciltler nemlendirme özelliğini seveceklerdir çünkü gerçekten gün boyu nemli kalıyor cildim. Yağlı ciltler ise uzak dursun.
  • Benim için en en kötü özelliği, tekrar almayacağım çünkü çok fazla bulaşıyor. Telefonla konuştuktan sonra yüzümün yarısı ekranda kalıyor! 
Eğer benim için önemli değil diyorsanız siz bilirsiniz elbette. Ortalama bir ürün olduğundan, tekrar zahmete girip gümrük sıkıntısı yaşamayacağım için sevinçliyim :)
Fiyatı da 10 euro.

Nereden aldım >> www.feelunique.com


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe