Real Techniques Stippling Fırça

15:39

Herkese yeniden merhaba!


Uzun zamandır sadece bu fırçayı kullandığım için yazmak farz oldu!

Resim yazısı ekle

Kendisi bir stippling fırça, yani bunu kullanırken fırça izi kalmasından şikayetçiyseniz yanlış kullanıyorsunuz demektir. Bununla dairesel harekete başlamadan önce adı üstünde stippling yapmalısınız. Önce pıt pıt şeklinde kesik kesik hareketler ardından gerek duyulursa dairesel hareketlere geçebilirsiniz. 

Sigma F80 favori fondöten fırçam evet ama bunu kullandıktan sonra kendisini çok özlediğimi söyleyemem. Hem ince hem kalın yapılı fondötenleri gayet güzel uyguluyor. Hatta kalın yapılı fondötenleri Sigma ile 2 pompa uygularken bununla 1 pompa bile fazla gelebiliyor. Yani ürünü neredeyse hiç "hüp diye emmiyor"Sadece fondöten değil, krem allık, toz allık, elimde baskı uygulayarak şeklini değiştirdiğimde kontür pudrasını da oldukça güzel ve palyaçoya döndürmeden uyguluyor. 

Haftada bir yıkamam rağmen çok fazla tüy dökmedi. Fiyatı uygun olması da cabası. Tek eksisi sanıyorum ki max 1 yıl sonra tüylerinin yerinden çıkması. Benim gibi başka seveni var mı acaba :) Dediğim gibi uygulama şeklinizi değiştirip tekrar deneyin! 

MAC 187 ile benzetilmiş ancak bence oldukça farklılar, MAC daha yumuşak ve oldukça büyük uzun kıllı. Fiyatı sanıyorum ki 30 TL civarı. Watsons, Gratis ve online olarak Kozmela.com'dan alabilirsiniz.


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe