Urban Decay Naked Far Paleti İnceleme

14:50

Herkese yeniden merhaba!


Duyduk duymadık demeyin, Urban Decay markası sonunda Türkiye'ye geldi. Sephoralarda Nisan başı gibi satışa sunulacakmış. Gerçi biz makyaj delileri çoktan bir yolunu bulup aldık bile! Böylesine yok satan, yabancı youtuberların bayıla bayıla anlattığı bu palet sahiden öyle mi? 

Kafalarda Naked 1 mi 2 mi 3 mü diye sorular dolaşıp duruyor eminim :)

Resim yazısı ekle


Bugün anlatacağım far paleti UD nin Naked serisinin ilk üyesi. Kutusundan çıkardığımızda çok şık acı kahve kadife bir ambalaj gözlerimi kamaştırdı. 
Urban Decay Naked Palette
  • İçerisinde 12 adet far ve 1 adet çift taraflı fırça. 
    Resim yazısı ekle
  • Yanında da markanın sahip olduğu her çeşit göz bazının deneme boyu ile geliyor. Toplam 4 tane.

Paletin içine bakalım.
  • Genel bir bakış atarsak özellikle 8 tanesi doğal tonlardan oluşurken 4 tanesi makyajı gece makyajına çevirebilecek özellikte.
Öncelikle içinden çıkan fırçayı kısaca yorumlamak gerekirse ;
Naked Far Paleti

Bir tarafı gördüğünüz gibi düz, oldukça sert. Ben bununla metalik farları yoğun uygulamak için kullanıyorum. Sadece pıt pıt hareketi yapmaya uygun aksi takdirde gözü çıkarabilir :)
Resim yazısı ekle

Diğer tarafı karıştırma fırçası niyetine yapmışlar ama bununla karıştırmak pek mümkün değil, çok sert. Seyahatlerde zor durumda kalınırsa belki kullanılır. Ama yok yahu çok sert!

Şimdi dilerseniz renklerin her birine tek tek yakından bakalım, sonra da benim yorumlarıma geçelim. Soldan sağa doğru:
Virgin-Sin-Naked-Sidecar
Virgin: Işıltılı, açık bej rengi. Göz pınarlarına çok yakışıyor ve zarif bir ışıltı katıyor. Islak kullanıldığında çok daha ışıltılı duruyor. 
Sin: Virgin renginden en büyük farkı pembelik barındırması ve ışıltıdan ziyade daha frost yapıda olması. Tüm göz kapağına kullandığım gibi yine göz pınarlarında severek kullanıyorum. Sadece bu rengi isterseniz tekli far şeklinde de satılıyor.
Naked: Palette en sevdiğim renk. Yapısı mat ve yumuşacık. Rengi ise açık bej-kahve diyebilirim. Her gün kullansam sıkılmam. Sanırım ilk bitireceğim renk de bu olacak :) 
Sidecar: Bu far diğerlerine göre bir tık sert ve yapısı simli olduğu için yüze dökülme yapıyor. Rengi bronz olarak tanımlayabilirim. Buck-Half Baked-Smog-Darkhorse
Buck: Bu renk sanki Naked renginin oldukça koyu versiyonu gibi. Alt tonları aynı, koyu bej kahve. Yapısı mat. Burada mat renkleri bitirmiş oluyoruz.
Half Baked: Sıcak tonlu bir altın rengi. Metalik yapıda, klasik yılbaşı makyajı geliyor aklıma bunu görünce :)
Smog: Bu far da ışıltılı/metalik bir bronz. Koyu bir bronz tabi. 
Darkhorse: Yine içinde altın ışıltı olan koyu bir çikolata kahve.
Toasted-Hustle-Creep-Gunmetal
Toasted: Pembeliği baskın olsa da içinde bir tık kahverengi olan ışıltılı yapıda bir renk daha.
Hustle: İçinde hem mürdümlük hem kahvelik olan koyu bir renk. Işıltılı ancak diğerleri kadar yoğun değil hafif ışıltılı.
Toasted-Hustle-Creep-Gunmetal
Creep: Çok koyu ışıltılı (düğün simli) bir füme. Ben bunu eyeliner olarak kullanıyorum.
Gunmetal: Palet hep doğal tonlarda oldu içine bi değişiklik atalım demişler de bence olmamış. Bu renk ise hem mavilik hem grilik barındıran ışıltısı oldukça belli (hatta sim) duochrome bir far. Yine eyeliner olarak kullanıyorum. İsraf etmemek adına :D


Paletteki renklere değindikten sonra benim yorumlarıma gelirsek;
Palette sadece 2 adet mat renk var, ikisinin de alt tonu aynı. Ben göz makyajında mat görünümü çok seviyorum, ışıltıyı sevmiyorum diyorsanız sizin için gereksiz bir palet. Çünkü gerçekten çok ışıltılılar. Onun yerine Naked Basics paleti öneririm.
The Balm paletler hepimizde var sanıyorum ki, benim onlarla en büyük sorunum palette harika duran bir renk göze aktarıldığında paletteki gibi durmuyor. Bu palette en sevdiğim özellik ise yapısı aynen palette nasılsa göze de o şekilde geçiyor.
Tozutma az da olsa mevcut.
Bazı farlar dökülme yapıyor; Sidecar gibi.
Sıcak tonlar denilse de bu palet için bence natural demek daha doğru olur.
Yapısını çok sevdim. Çok kolay dağılıyorlar.
Bazsız kalıcılıkları 5 saat kadar. Bazlı ise 12 saat kıpırdamadı yerinden!
Elinizde bu tonlarda bir palet yok ise gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Ama çok fazla doğal tonda farlarım var diyorsanız bence es geçin.


Ben sevgili Gülnur sayesinde kavuşmuştum bu palete, onun blogu için tıktık.. Muhtemelen fiyatı 150-190 TL arası olur diye düşünüyorum. İhtiyaçlarınız doğrultusunda alışverişler yapmanızı diliyorum :)

Hoşça kalın!

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe