Davines OI Conditioner || Tüm Saç Tipleri İçin Bakım Kremi

21:18

Herkese merhaba! Yeni yıla girerken kendisini blogunu ilk açtığı zamanlardan beri takip ettiğim, bayıldığım ChunliBeauty blogunun sahibesi Buse bana çok güzel bir kutuda hediyeler göndermişti :) Tekrar teşekkür edeyim buradan :) Yeni bir youtube kanalı açtı adresini de buraya bırakıyorum tıktık.. İçinde çok merak ettiğim Davines saç ürünleri de vardı. Düzenli olarak kullandığım, bitirdiğim bu saç bakım kreminden sizlere bahsetmek istiyorum bugün.

Davines Saç Bakım Kremi
Öncesinde söylemem gerekir ki saçlarım işlem görmüş boyalı bir saç. Ama asla ısıl işlemler uygulamıyorum. Ne yazık ki boyamadan önceki doğal saçlarım da çok kuruydu. Yapım böyle napalım :) Boyadıktan sonra ise ekstra bakım gerektireceğini biliyordum. Eğer sarışın olmak istiyorsanız ona bütçe ayırmanız gerektiğini unutmayın. Kısacası saçlarım gür,kuru,işlem görmüş.
Açıkçası büyük beklentilere girerek kullanmaya başladım. Bundan sonra bahsedeceğim Davines ürününden oldukça memnunum hatta ama bununla ne yazık ki barışamadık. Daha önce Bonacure, Kerastase ve neredeyse bütün market ürünlerini kullanmış biriyim bunlara göre yorum yapıyorum.
Kokusu bitki gibi ama rahatsızlık vermiyor. 
Yapısı ne katı ne sıvı. Belime kadar olan saçlarıma ortalama yarım avuç ürün alıyorum ve bu kadarcık ürün bile bana 1 ay yetti,her banyomda yaklaşık 10 dk beklettim saçımda. 
İçeriğinde silikon olduğu için sadece saç uçlarınıza uygulamalısınız çünkü saç derisine silikonlu ürünler geldiğinde gözenekleri tıkayıp saç dökülmesine sebep olabiliyor. Açıkçası söylemek gerekirse bir saç kreminin içinde silikon varsa bence ucuz ve pahalı ürünler birbirinin neredeyse aynısı etkiyi gösteriyor genellemesini rahatlıkla yapabilirim deneyimlerimden. Bu yüzden silikonsuz ürünlere istediği parayı veririm ama silikon varsa marketten 10 liraya almayı tercih ederim. 

Davines OI/OIL
Bu krem de saçları gerçekten duşta çok güzel yumuşatıyor, ancak bir kaç saat sonra saçlarım eski haline geliyor. Oysa benim beklediğim en azından bir gün saçlarımı nemli/yumuşak tutması. Normal saçlarınız varsa yeterli geleceğine eminim hatta kokusu da 2 gün rahat kalıyor ve güzel kokuyor ama benim gibi saç tipine sahipseniz bence uygun değil. Onun yerine gerçekten bayılarak kullandığım Bonacure bakım kremini tercih ederim. 


İçindekilere göz atmak isterseniz:
İçindekiler

Dediğim gibi her saç tipi için olduğunu söylese de yıpranmış saçlar için uygun değil ancak normal saçlar severek kullanır. Ben yenisini almayacağım, şimdilerde merak ettiğim Pyhto veya tekrar Bonacure almayı planlıyorım. 


250 ml fiyatı 90 lira.

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe