Benefit "Benetint" Dudak ve Yanak Mürekkebi

10:16

Yeniden merhaba herkese!

Bugün sizlere eminim adını çokça duyduğunuz seveni kadar nefret edeni de çok olan, ambalajlarıyla hepimizi mest eden Benefit markasının renkli likitlerinden kırmızı olanı yani "Benetint"i anlatacağım.

Ambalajı adeta büyük bir oje şişesi gibi. Kapağını açtığımızda uygulama aplikatörü de aşağıda gördüğünüz gibi bu benzerliğini koruyor.


Kapağını açar açmaz burnunuza yoğun bir şekilde gül kokusu geliyor. Ve bu koku bir süre yanaklarınızda kalıyor. Biriyle tokalaşırken "yüzüne gül suyu mu sürdün?" sorusuna denk gelebilirsiniz benim gibi :)
Kalıcılığı ise gerçekten beklediğimin çok üstünde bir başarıya sahip. Benim gibi gün içinde allık tazelemeyi sevmiyorsanız işte size göre bir allık! 10 saat yüzümde kıpırdamadan durdu. 
Ayrıca ben yazları denize girerken sanki güneşten kızarmışım, tatlış tatlış olmuşum gibi bir görüntü istediğimde de güneş kreminden sonra hemen uyguluyorum suya bile girsem yoğunluğunu kaybetse de tamamen çıkmıyor. 


Ayrıca o kadar doğal duruyor ki "utanmışım da kızarmışım" veya "Ay hiç makyaj yapmadım spordan geliyorum şekerim" gibi sağlıklı yanak görüntüsü.
İçinde hiç ışıltı yok, hem kuru ciltler hem yağlı ciltler severek kullanabilir.


Başlıktan da anladığınız üzere bu renkli likiti dudaklar için de kullanabiliyoruz. Dudaktaki kalıcılığı yanaktaki kadar başarılı değil ancak çoğu rujdan daha iyi, bir şeyler yenip içse de dudaklarda kalmayı başarıyor.
 Dudağınızın kendi pembesiymiş hatta pamuk prenses masalında anlatılır ya "kiraz gibi dudakları varmış prensesin.." diye işte tam o renk! :) Dudakları biraz kurutsa (ki benim dudaklarım daima kurudur) da bir mat ruj kuruluğu değil kesinlikle.

E olumsuz özelliği yok mu yani? dediğinizi duyar gibiyim. Evet kusursuz bir şey yok dünyada. Benim için olan tek eksisine gelelim. Hatta 2 :)

Yapısı bildiğiniz su gibi. Kutusunun üzerinde yanaklara 3 damla sürüp parmaklarınızla dağıtın dese de bu pek mümkün olmuyor. Hemen iz kalıyor ve dilediğiniz gibi yayamıyorsunuz. Işık hızıyla hareket etmeniz lazım :) Şaka tabi. Ben 4-5 damla yanaklarıma koyup hemen ardından Real Tecniques Stippling fırça ya da MAC 130 ile yanaklarıma hızlıca dağıtıyorum ve sonuç: Süper! 

İkinci kötü özelliği ise fiyatı, 6 ay içinde tüketilmesi gereken bu koca şişenin bedeli 100 küsur lira olması gerek. Ki ben 1/3 ünü bile bitiremiyorum bu sürede. Çünkü dediğim gibi nokta nokta uygulanan bereketli bir ürün. Tabi bu fiyat ülkemizde böyle. O yüzden mini boylardan oluşan setlerine denk gelirseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim. 

Hoşça kalın!

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe