The Balm "Mont Balm" Far Paleti

15:20

Herkese yeniden merhaba,
Bugün göz grubu ürünlerini severek kullandığım the Balm markasının en yeni üyelerinden Mont Balm 4lü far paleti ile hoşgeldim :) Özellikle bu paletten hemen bahsetmek istedim çünkü Makyaj Blogum'dan duyduğum kadarıyla bu palet sınırlı üretimmiş. Temasına bakarsak da zaten kar taneleri var her yerinde, bu durumda kış için sınırlı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

The Balm Mont Balm

Paletin ambalajından pinup kızımız karlar içinde, kartopunu da yapmış bize gülücükler atıyor :) Yine Balm güzelliği. Renklere baktığımız zaman da gerçekten de bu palet için "kışlık" diyebiliriz. Hemen bakalım,


The Balm Mont Balm

Tam kışa yakışır şekilde bordo,siyah,gri ve krem rengi 4 tane büyükçe far var. Paletin gramajı 7.2 gr. 
Şimdi renklere yakından bakalım;

The Balm Mont Balm
  • Whistler; bu renk kolumda pembemsi gri/şampanya, gözümde ise oldukça açık bir sıcak gri renge dönüştü. Oldukça değişik bi renk diyebilirim. Her palette bulunmayan bi' renk. En aşağıda swatchlara bakabilirsiniz.
  • Cortina;Paletteki tek mat renk. Wet n wild markasının Bruleesine çokça benzeyen, göz üzerindeki damarlı görünümü güzel bir şekilde örtüp baz renk olarak kullanılabilecek başarılı bir renk. Tozutması minimum.

The Balm Mont Balm
  • Zermatt; İçinde yine çok hafif ışıltılar olsa da göze aktarıldığında neredeyse çoğu kayboluyor simlerin. Tozutma mevcut.
  • Aspen; Marsala rengi demek doğru olur mu bilmem ama  gerçekten çok güzel bir bordo/mürdüm/kahve (bordoluğu daha baskın) bir renk. Tam kışlık! İçinde ışıltılar var ama gözde dağıtırken bu ışıltılar çok belli olmuyor. Ancak çok fazla tozutuyor. Tavsiyem, ten makyajınızı yapmadan önce göz makyajınızı yapın çünkü göz altlarım, yüzüm bordo oluyor bu rengi kullanırken. 

    The Balm Mont Balm Swatch


Kısaca yorum yaparsam, küçük ve kış için çok kullanışlı bir palet. Pigmentasyonu,baz ile beraber kalıcılığı çok iyi. Çantanızda daima taşıyabilirsiniz,çok yer kaplamayan aynası çok kullanışlı bir palet. Fiyatı ise %40 indirimle 20 tl idi. Bu fiyata tartışmasız harika bir palet. Renkleri sevdiyseniz kaçırmayın derim. 

İçeriğine bakarsak, Talc içermiyor. Benim Talc'a alerjim olduğunu instagramda duymayan kalmadı herhalde :D Kesinlikle çok gerekli bir palet değil.Talc, cildimde sivilceler çıkarıp gözlerimde ise kızarma/kaşıntı/yaşarma yapıyor. Talcsız en güzel renkler Balmda. Zaten Talc'ın ne kadar zararlı bir içerik olduğunu da biliyoruz. Balm'a bu yüzden teşekkür ediyorum :) 

The Balm Mont Balm İçerik


The Balm ürünlerini Gratis mağazalarından bulabilirsiniz.

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe