L'oreal Super Liner Gel Intenze || L'oreal Jel Eyeliner

17:45

Herkese merhaba!

Bugün bir kaç haftadır sürekli kullandığım bir eyelinerdan bahsetmek istiyorum. Başlıktan anlaşıldığı gibi L'oreal Jel Eyeliner.
Aşağıdaki gibi altınlı siyahlı karton bir kutuda fırçasıyla beraber geliyor. Gayet şık. Arada Maybelline jel eyeliner ile bir kaç kıyaslamasını da yapıcam.
Loreal Jel Eyeliner
Ambalajı, altın ve siyah rengin uyumu harika olmuş. Gayet başarılı.

Loreal Paris

Yanında gelen fırçasına daha yakından bakalım,

Loreal eyeliner fırçası
Fırçası, gerçekten çok kullanışlı. İncecik çizgiler çekmeyi kolaylaştırıyor. Maybelline'inkini kullanışsız bulmuştum. Eliniz alışmadıysa dahi dudak fırçası olarak da güzel iş görüyor. Kapaklı olması sayesinde makyaj çantamda sık sık kendine yer buluyor.

Loreal gel eyeliner
Rengi gerçekten simsiyah. Maybelline'e göre daha siyah ama onun kadar mat değil, yarı mat olduğunu söyleyebilirim.

vaatleri.

Yapısı, yumuşacık. Yağ gibi kayıyor desem yeridir. Ancak kutunun arkasında verdiği vaatlere bakarsak, çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim! 
24 saat kalıcılık diyor, hızlı kuruyan formül diyor yukarıda gördüğünüz gibi. Lakin! bu eyeliner kesinlikle sabitlenmiyor. Günün her saati kontrol ediyorum parmaklarımla ve ta taa yerinden oynayıp anında dağılıyor. Zaten gün içinde göz kapağının katlanma bölgesine iz çıkarıyor.
Kalıcılığı evet uzun süreli ama ne yazık ki kuyruk kısmı ve gözün iç kısmında akıyor. Özellikle belirteyim ki benim gözlerim çok yaşarır yani bu eyelinera özel bir durum değil ama sizin de benim gibiyse muhtemelen akacaktır. Referans olarak The Balm'ın likit eyelinerı da akıyor bende. Ki benim en nefret ettiğim şey bu kısmı! Ya sen onca vaatlerle beni nasıl kandırırsın ey aylaynır -.-
Su katiyen geçirmiyor. Mutlaka çift fazlı göz makyaj çıkarıcısıyla veya yağlı bir çıkarıcıyla çıkarmanız gerekiyor. Loreal gel eyeliner içerik
Son olarak içeriğine bakalım, pek iç açıcı değil ama zaten içeriği temiz bir eyeliner bulamadım henüz. Benim alerjik olduğum talc da var içinde.(Gözlerimi kızartıyor bu madde ama bana özel bir durum.)

Peki atıp israf mı edeyim hayır :) Altına baz,baz üzerine de ten rengi bir far uygulayıp eyelinerı sürdüğümde herhangi bir akma yapmadı. Ama bu kadar üst üste iş yapmayı ne kadar sürdürürüm bilinmez :)

Kısacası tekrar almam. Sabitlenmediği için de size de tavsiye etmem. İndirimde 20-25 tl civarına düşüyor. İndirimsiz de 40 tl sanırım. Bence drugstore değil.


Fırçasının nasıl ince sürdüğünü görmek isteyenler için de rimel sürmeden göstermek istedim;

You Might Also Like

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe