Far bazı nedir? Far bazı neden kullanılır?

21:50

Sık sık bu soruyla karşılaştığım için bugün topluca bir cevap vermek istedim herkese.


İlk olarak: Herkes harika pigmentasyona sahip farlara sahip olmayabilir. Ben far alırken buna dikkat eder bütçe ayırırım ama bütçe ayıramayıp rengini çok vermeyen farlar aldığımız olabilir. Veya aldığım far paletlerinde her rengin kalitesi birbirine uymaz ve bu zamanlarda farın kalitesini artırmak için far bazına ihtiyaç duyarız. Ne demek istediğimi aşağıdaki fotoğrafta açıkça anlayacaksanız. Gördüğünüz gibi sol tarafta pigmentasyonu eksik kalitesiz farım, sağ taraftaki gibi far bazı kullanarak kalitesini arttırdık.


İkinci olarak: Bazı farlarımız kalitesiz olabilir. Sabah sürdüğümüz far akşama kalmaz. Tamamen kaybolsa iyi yamalı yamalı olur. Oysa ki far bazı kullansak sabahtan akşama kadar farımız gözümüzde kalır ve bizi rezil etmez. 
Hele bazen gözümüzün katlanma bölgesine gün içinde far birikir birikir far süreceğimize bizi pişman eder. Özellikle göz kapaklarınız yağlıysa ya da hooded/düşük göz kapaklarına sahipseniz katlanma bölgesine far dolması kaçınılmaz bir olaydır. Ya da sadece göz kaleminiz bile bir kaç saat sonra gözünüzün katlanma bölgesine iz çıkarır. Aşağıda gördüğünüz gibi,
www.reddit.com

Bu durumların hepsi makyaj ile güzelleşelim derken bizi çirkinleştiren durumlar. O halde bir far bazı şart!


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe