The Balm Cosmetics || Mary Lou Manizer Highlighter (Aydınlatıcı)

19:24

Herkese yeniden merhaba!

the balm mary lou manizer

Zaten şu ambalajını görüp de almamak elde değildi, İndirimsiz hali 40lira sanırım. Gratis sık sık indirime giriyor 3al2 öde,%50 indirim gibi. Ben de 20 liraya aldım. İndirimsiz alır mıydım derseniz EVET! alırdım derdim.

Mary Lou benim ilk aydınlatıcım. Gramajı (8,5gr) oldukça fazla olduğu için ve pigmentasyonu yüksek olduğundan hafif bir elle kullanılmalı ve bu şekilde sizi 2 sene en az götürür diyorum.  Ben bu aydınlatıcıyı neredeyse her gün kullanıyorum! Resmen bağımlısı oldum, çünkü verdiği o ıslak+glowy görünüm (dergilerdeki gibi:)) o kadar güzel ki.
 Lafa direk atladım sanırım :)
Neden mi bayıldım bu aydınlatıcıya?
+Ambalajını geçiyorum, onda hemfikiriz bence :)
Aydınlatıcı

+ Sarı alt tonlu, şampanya rengi diyebilirim.
+ Pudra görünümlü olmasına rağmen yapısı yumuşacık sanki krem gibi.
+The Balm'ın diğer kozmetik markalarından daha az (temiz değil ama az kötü diyelim) zararlı madde içerdiğini biliyoruz. Bu konuda da içim rahat ediyor açıkçası. Hatta hemen bakalım içeriğine;
The Balm Mary Lou Manizer İçeriği

+Ambalaj olarak tatlışlığının yanında çok da kaliteli, içinde gayet kullanışlı bi aynası var. 
the balm mary loy manizer highlighter

+Aydınlatıcının amacı zaten cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak. Ve bu işi çok iyi yapıyor. 
+ Far olarak da kullanılabiliyor. Hatta göz pınarlarına uygulandığında hemen yüzünüze "uykumu çok iyi aldım" ifadesi katıyor. 
+Kontur uygulamalarında ise yüzün yüksek bölgelerine sürülerek istediğimiz bölgeleri öne çıkarabiliriz. Dudak üstü,burun kemiği,elmacıkların üstü,kaş altı,göz pınarları..
+Elmacık kemiğinin üzerine uyguladığında inanılmaz güzel bi görüntü elde ediyorum. Çünkü düğün kızı gibi simli simli durmuyor! 
+Yağlı ciltler T bölgelerine sürmesinler aman dikkat,ekstra parlama istemeyiz! :) 
-Ben kaş altına parlak bişeyler sürmeyi sevmediğim için o bölgeme uygulamıyorum çünkü gerçekten bi anda doğallıktan uzaklaştırıyor. Tabi tercihe bağlı bu seçenek.
mary lou manizer
+ Parmağıma azıcık almama rağmen gördüğünüz gibi opak bi görünüm elde ediliyor. O yüzden elinizi çok hafif tutmanızı öneririm yoksa disko topu gibi parlarsınız!
+ Kötü bir yön arıyorum ama bir türlü bulamadım açıkçası, eh belki tozutması olabilir ki minimum bi seviyede ben buna kötü özellik diyemem.


eski bir fotoğrafla duruşunu görebilirsiniz.

Özellikle beyaz veya buğday tenliyseniz ve aydınlatıcı arayışındaysanız bence mutlaka edinmelisiniz! 

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe