The Balm Frat Boy Allık/Far

15:02

Merhaba yeniden!


Hazır yılbaşı indirimi gelirken bana da sıkça sorulan "doğal tonlarda allık önerebilir misiniz?" 'e cevap vermeye geldim. Elimde bir kaç seçenek var ve önceliği dediğim gibi indirimleri yakalamanız açısından bu minnoşa veriyorum.

the balm frat boy shadow/blush

The Balm'ın ambalajlarının güzelliğine laf edecek yoktur herhalde :) Bu sefer de çapkın sarışın kızımız yakışıklıya öpücüğü kondurmuş. İçini açtığımızda ise "so many men,so little time.." (çok erkek,az zaman..) diyerek aşufteliğini yapmış! :D


Rengi, şeftali+pembe karışımı çok doğal ve sıcak bir renk. Yaz aylarına çok yakıştığı gibi, yüzünüze freş,canlı ve genç bir görünüm veriyor.


Yapısı, tozutmaya çok müsait. Fotoğrafta da göstermeye çalıştım. Ama zaten bu allığı şöyle fırçayla bastıra bastıra alayım yapma ihtimaliniz yok. Pigmentasyonu oldukça yüksek olduğu için elinizi çok hafif alıştırmalısınız. Ben Real Techniques Stippling fırça ile 1-2 kere hafifçe dokundurup öyle uyguluyorum ki palyaçoya dönmeyeyim.
the balm frat boy.
Kalıcılığı, 5-6 saat dayanıyor. Tabi bir nebze silinerek, ilk andaki gibi durmuyor.

the balm frat boy
Diğer söylemek istediğimse bu sadece bi' allık değil. Aynı zamanda da bir far. Ben özellikle gözün katlanma bölgesine sürüp tatlı bi' ifade katmasına bayılıyorum. Muhtemelen far olarak kullanılacağı düşünülerek pigmentasyonunu yüksek tutmuşlar. Bence iyi de yapmışlar.

the balm frat boy
Ben gözümde ve yanağımdaki duruşunu göstermek için bunları fotoğrafladım. Tabii ki tüm göz kapağına sürüp sürmemek size kalmış ama göz kapağında nasıl durduğunu göstermek için uğraşmadan  hemencik sürdüm. Renkli gözleri de sıcak tonların iyice ortaya çıkardığını unutmayalım :)

İçerik, benim en önem verdiğim konu. Genellikle pudra/fondöten/allıklarda Talc bulunuyor. Bu madde gözeneklerin genişlemesine ve kansere sebebiyet veriyor. The Balm'ın ise çoğu ürününde talc yok. İçeriği diğer kozmetik markalarına göre temiz olduğu için gönlüm rahat bir biçimde kullanıyorum.

Fiyatı, indirimsiz 34 lira ama sık sık Gratis'te indirim olduğunu göz önüne alırsak 17 lira diyebiliriz.
Gramajı 8,5 gram oldukça fazla, kullan kullan bitmez bence.

Son olarak beyaz veya buğday tenliyseniz (ihtiyacınız varsa) bence alın.İnanılmaz doğal duracak,sanki spordan geldim yanaklarıma al indi dercesine :)
You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe