Real Techniques Expert Face Fırça ve Sigma F80 Karşılaştırması (RT Expert Face Brush vs Sigma F80)

14:51

Herkese yeniden merhaba,

Aslında bu yazımda RT Expert'i anlatmak amacıyla karar kılmıştım ancak zaten ülkemizde oldukça ses çıkaran bir fırça olduğu için neredeyse hepimiz biliyoruz. E sigma f80 de öyle. İkisinin kullanım alanı hemen hemen aynı olduğu için karşılaştırmak ve sadece birini alacaklar için fikir vermek istedim.
real techniques expert face

Pixiwoo kardeşleri duymayanımız neredeyse kalmadı, bu fırça markası da onlara ait. Ben kendilerinin fanları değilim ama hemcinslerimin bu şekildeki atılımları hoşuma gidiyor.RT Expert Face fırçanın bu şekilde kutulu gelmesini çok seviyorum. Gerçi evde oldukça yer kapladığı için kutular çöpe gidiyor :) Fırçaların büyüklüğünü açıkçası ben fotoğraflarda pek anlamadığım için elimde gösterdim. Gayet portatif ve hafif bir fırça. Özellikle MAC fırçalara göre daha kısa.

RT Expert Face Brush

RT fırçaların diğer sevdiğim yönü ise ayakta durabilmeleri. Fırça aslında bu kadar kirli değildi :( Görüntü için özür diliyorum ama pembe olmasının nedenini aşağıda açıklıyorum :)

RT Expert Face vs Sigma F80

Gelelim karşılaştırmaya;

- İkisi de sık ve sentetik kıllardan oluşuyor. 
-Boyları hemen hemen aynı, Sigma bir tık daha ağır. 
-Expert Face Brush, Sigma'ya göre daha küçük, her ne kadar ayrıntılı çalışmayı kolaylaştırsa da Sigma daha hızlı dağıttığı için zamanlamada bence daha iyi.
-İkisi de fondöteni yüzde çizgi çizgi bırakmıyor.
-Expert Face Brush fondöteni F80' göre daha çok emiyor. Sevmediğim ama bitmeden çöpe atmaya kıyamadığım fondötenleri expertle sürüp hemen bitiriyorum :D Ama sevdiğim fondötenlerimi F80 ile sürüyorum :)
-Expert Face, F80'e göre yıkandıktan sonra daha hızlı kuruyor çünkü F80in çok daha fazla kılı var.
-Sigma şu ana kadar (1,5 senedir kullanıyorum) 1 adet kıl döktü, RT ise 3-4 kıl döktü (4 ay içinde).
-RT yi açıkçası fondöten kullanmakta çok sevemediğim için (pek pratik gelmiyor) krem allık uygulamakta kullanıyorum, fotoğrafta kılların pembe olması bu yüzden. Sırf krem allık kullanmak için de bu fırça alınmaz ben sadece değerlendirmek amacıyla kullanıyorum :)
-RT ülkemizde uygun fiyata (indirimde 21 tl) ulaşılabiliyor, ben Sigmayı zamanında kendi sitesinden 50 tlye almıştım. RTni 2 katı,hatta Türkiyede kozmela.com'da 75 tlye satıldığını biliyorum.

Tek bir fırça alacağım fiyatı sorun değil diyorsanız F80 derim. Tek hakkım olsaydı F80i alırdım! 

Real Techniques fırçalara Watsons ve Gratis mağazalarından,
Sigma fırçalara isewww.kozmela.com veya kendi sitesi www.sigmabeauty.com dan ulaşabilirsiniz.

Sevgiler..You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe