Organix Brazilian Keratin Therapy Anti-Break Age Serum - Down UnderNatural's Argan Yağlı Saç Bakım Serumu

18:53

Merhaba herkese!

Bugün sizlere saç bakımıyla ilgili bir kaç tavsiye ve küçük bir karşılaştırma yapmak istedim. Saç konusu deyince benim için akan sular durur. Çünkü gerçekten saçlarıma iyi bakan ve değer veren biriyim. Belki de benim en önemli aksesuarım :)Bu iki ürünün amacı saç uçlarının kırılmasını engellemek. Nasıl engelliyor derseniz; içeriğindeki silikon sayesinde saç telini sarıyor ve darbelere karşı koruyor. Böylelikle saçlar kırılmıyor.Tabii ki saç diplerine asla kullanmıyoruz! Ancak bu çözüm kırıkları iyileştirmek değil. Bu 2 ayrımı iyi yapalım. Eğer saçlarınızda çok kırık varsa bunun tek ilacı kestirmek,üzgünüm. Ama kestirdikten sonra kırılmadan uzatma ömrünü artırmak bizim elimizde. Nasıl mı? Bu tür serumlardan yardım alarak.

Saçlarıma ısı işlemini ayda maksimum 2 kere uyguluyorum. Hem uzun oldukları için vakit ayıramıyorum şekillendirme olayına hem de boyalı olduğu için ekstra yıpranmasını istemiyorum. Zaten saçlarım kendiliğinden düz ve şekilli sayılır. O yüzden gerek de kalmıyor. Bunların ardından saç uçları özellikle çabuk kırılan saçlarda kestirdikten 1 ay sonra bile hemen kırılabiliyor. Benim saçlarım boyasızken bile çok kuru bir saçtı ki şu an daha bile iyi :)

urban care


Saçlar en çok geceleri uyurken kırılıyor. Gece uyumadan önce sıvı saç kremi veya bu tür serum uygulamakta fayda var.

Banyodan sonra ıslaklığını havluyla aldığım saç uçlarıma (artan kısmı kulaktan aşağı tüm saçlarıma) uyguluyorum. Ardından saç kurutma makinesini orta sıcaklığa getirip (yazları soğuk kısmıyla) kurutuyorum. Kullanma kısmını geçtikten sonra bu 2 üründen hangisini seçmeli/ yeniden hangisini alırım? sorusuna yanıt vermek istiyorum.


  • Organix'in ambalajı biraz sorunlu açıkçası ağzını devirerek döktüğüm için mutlaka o yağ dışına bulaşıyor. Bu yüzden Down Under'ın serumu kesinlikle çok pratik, pompası sayesinde 3-4 pompa alıp uyguluyorum.
  • Fiyatları neredeyse aynı. Organix'i yurtdışı alışverişimde 7 dolara almıştım. İndirimde ikisi neredeyse aynı. Down Under indirimsiz 25-30 tl sanırım ama indirimli çok makul fiyata geliyorç
  • Down Under'ı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. 6 ay kullanıp Organix'e geçtim çünkü saçlar bir ürüne çok çabuk alışıyor. Bu yüzden aynı görevi yapan başka ürün mutlaka şart.
  • Saçlarımı 6 ayda bir (8-10 parmak kadar) kestiriyorum. 3 ayda bir de kendim kırıklarını kesiyorum. İlk 6 aylık süreçte saçlarımın kırılması gerçekten inanılmaz derece azdı bu sürede Down Under kullandım. Son 6 ayda ise ne yazık ki çok fazla kırılma oldu ve 1 ay aralıklarla kesmek zorunda kaldım. 
  • Saçlarım uzun olmasına rağmen çok uzun süre bana yetiyor bu serumlar.

Zaten sondan bir önceki paragraftan da anlaşıldığı üzere beni kesinlikle saç uçlarında kırıkların oluşmasını önlemekte tatmin eden serum Down Under Natural's oldu ve bu ürünü bittiği an tekrar tekrar alırım. Ama nitekim dönüşümlü kullanabileceğim diğer bir seruma ihtiyaç ve arayışım devam ediyor.

organix vs urban care


Down Under Natural's Arganlı Serumu Gratis mağazalarında bulabilirsiniz. 

You Might Also Like

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe