Bioderma Sensibio H2O Misel Solüsyon ve Bioderma Sebium H2O Misel Solüsyon Karşılaştırması

22:16

Herkese yeniden merhaba :) Kendime yavaş yavaş düzgün bir cilt rutini oluşturuyorum, evet yavaş diyorum çünkü bir türlü cildimin sevdiği ürünleri bulmak zor! Şu ana kadar Garnier,Loreal Misel sularını kullandım ve Bioderma'yı da delice merak etmemek elde değildi çünkü gerek Türk gerek yabancı vloggerlar/bloggerlar sürekli övüyordu. Turuncu Kasa'da indirimi görünce aşağıdaki soldaki yani Bioderma Sebium H2O yu almış bulundum. Çabuk bitmesin diye devasa boyunu aldım :D Hayır yani cildime yan etki yapsa ben ne yapacaktım! Kendime not: Denemediğin ürünlerin önce küçük boyunu al, olur da seversen bir dahakine damacanayla almana kızmayacağım!
 Yaklaşık 1 ay sonra da güneş kremi alırken bu 250 ml lik orta boyu da hediye geldi.
Bioderma Sebium vs Bioderma Sensibio H2O Misel Su
İlk bahsetmek istediğim konu kesinlikle ambalajı. İlk geldiğinde "hımm güzel çok eczane havası var bence sevicem" dediysem de kullanırken anladım ki çok UCUZ bir ambalaja sahip. 2 ay sonunda aşağıda gördüğünüz gibi büyük olanın kapağı koptu. Bence rakiplerine göre ambalajı gerçekten kötü, bu kadarcık ürüne bunca ücret alıyorsunuz bari ambalajı düzgün yapın diyesim geliyor...  Aşağıda kusuru görebilirsiniz.

www.1rimel1allik.blogspot.com/
Tabii şimdi almadan önce araştırırken benim de merak ettiğim "acaba farkları nedir? gerçekten belirgin farklar var mı?" sorusuna. Küçük bir açıklama yapmam gerekirse, misel solüsyon dediğimiz su kıvamında makyaj çıkarıcı sıvılardır.Fotoğrafta da görüldüğ üzere, Sensibio H2O olan (sağdaki minik) hassas ciltli kişiler için geliştirilmiş.Soldaki Sebium H2O'nun özelliği ise karma ve yağlı ciltler için geliştirilmiş. Her ikisi de hem yüz hem göz makyajı temizlemesinde kullanılabiliyor.
 Ben nasıl kullanıyorum peki, eve gelir gelmez muhtemelen bir işim oluyor ama makyajla da durmak istemiyorum hemen bir pamuğa misel sudan bir miktar alıp yüzümü siliyorum. Ama kesinlikle bu tam bir temizleyici değil. Tabiri caizse sadece kabasını alıyorum :) Ardından mutlaka bir temizleyici jel ile tekrar temizliyorum yüzümü. Yüzümü 2 kere yıkamadan tek seferde tamamen temizlenmesine yardımcı oluyor çünkü. Tavsiyem: yüzünüzü her ne ile silerseniz silin aşağı doğru çekiştirmeyin neticede yüzümüz bir zaman sonunda yer çekimine dayanamayıp aşağı sarkıcak buna katkıda bulunmayalım :)
Karma ciltli biri olarak tabii ki Sebium olanını tercih etmiştim ancak özellikle gözlerimde hem yanma oluştu hem de göz altlarım kuru olduğu için ekstra kuruttu.
Sensibio olanı ise göz ve göz çevresi makyajımı temizlerken bana oldukça katkıda bulundu herhangi bir hassasiyete sebep vermedi.
İkisinin de ortak özelliği her methodu denememe rağmen göz makyajı çıkarmada sınıfta kaldılar. Farı her temizleyici çıkarır da rimel çıkartmada maalesef bizimla deyilsin Biodermacığım..
Denediğim diğer misellere göre daha bir tık daha başarılı içeriği bir tık daha temiz, indirimde denk gelirsem Sensibio ile devam edeceğim ama uzunca bir sürelik stoğum var gördüğünüze ek bir 250 ml'lik daha var çünkü :) Bunlar bittikten sonra Cyrene denemek istiyorum.


İçerik olarak farklarını göstermek istiyorum. Şişeler şeffaf olduğundan net fotoğraf yakalayamadığım için aşağıya yazıyorum ve beraber bakalım. Eğer illa ki denemek istiyorum diyorsanız sizin için bence oldukça faydalı bir kısım olucak;

Bioderma Sensibio H2O Misel Solüsyon İçeriği: Water, PEG-6 CAPRIC GLYCRIDES, CUCUMBER FRUIT EXTRACT,MANNITOL,XYLITOL,RHAMNOSE,FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,PROPYLENE GLYCOL,DISODIUM EDTA,CETRIMONIUM BROMIDE.

Bioderme Sebium H2O Misel Solüsyon İçeriği: Water, PEG-6 CAPRIC GLYCRIDES,SODIUM CITRATE,ZINC GLUCONATE,COPPER SULFATE,GINKO BILOBA LEAF EXTRACT,MANNITOL,XYLITOL,RHAMNOSE,FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,PROPYLENE GLYCOL,CITRIC ACID,DISODIUM EDTA,CETRIMONIUM BROMIDE,PARFUM.

İkisinde de Paraben yok ama paraben koymuyoruz diyip içine daha zararlılarını koymakta bu aralar markalar yarışıyor. Lütfen cildinize ürün alırken mutlaka içeriğine bakın. Her pahalı ürün iyi olacak diye bir şart yok. Tek kısıtlamanız paraben olmasın.

Gördüğümüz gibi bence bu karşılaştırmada yarışmayı Sensibio Hassas Ciltler için Misel Su kazanıyor ^_^
You Might Also Like

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe