SEBAMED BALSAM DEODORANT

18:38

Herkese yeniden merhaba :)
Uzun zamandır cilt bakım/ saç bakım için kullandıklarım bittikçe, bütçemi de aşmadan içeriği daha temiz şeylerle yerlerini doldurmaya çalışıyorum. Bunlardan tabii ki de bir çok bloggerdan okuduğunuz gibi benim de değiştirmeye çalıştığım ilk şeylerden biri aluminyum içermeyen bir roll on/deodorant oldu.
Açıkçası sanırım pek fazla çeşit yok. İlk denediğim Yves Rocher oldu onu da anlatacağım ama bugün daha önceden göz koyduğum ama elimdekileri bitiremediğim için alamadığım daha sonra şansıma Mamontenka'nın yaptığı çekilişten bana da Sebamed ürünlerinden oluşan bir set geldi ve içinde bu deodorant da vardı :)

Sebamed ürünleriyle sanırım ilk ortaokul zamanlarımda çenemde çıkan değişik bir cilt hastalığında doktorun verdiği el ve yüz temizleme jeliyle tanışmıştım. Sabunları filan baya meşhurdu o zamanlar. Kokusu hiç değişmemiş :)

Mamontenka diyince bu sevimli mamutu da eklemesem olmazdı :)
  • 50 ml ve cam bir şişesi var. Kapağı döndürülerek açılıyor ki ben tatile giderken kullanım kolaylığı sağladığı için bunu götürmüştüm hem de deneyimlemek için.
  • Gördüğünüz gibi bu deodorant ne alkol ne  de aluminyum içeriyor. 
  • Hassas ciltlere de uygun olduğu yazıyor.
  • Bakterilerin sebep olduğu kokuyu önleyip gözenekleri tıkamadığını vaadediyor.
  • Ancak şöyle ki içinde Talc var ve bu da gözenekleri tıkayan bir madde? Bir çelişki sezdim sankisi!
  • Gün içinde tabii ki yaz aylarında olduğumuz için kış aylarına göre fazla terliyoruz. Daha öncesinde Rexona kullanıyordum tazeleme gerektirmiyordu. E içerik meselesi işin içine girince alternatifleri denemeye çalışıyorum. Ne yazık ki Sebamed tazeleme istiyor.
  • Açıkçası tazeleme olayını göze almıştım ancak nedense bu açıklama ve içerik pek birbirine uymadığı için çok güvenemedim bu markaya bu konuda.
  • PH seviyesi vücudumuza uygun olarak geliştirilmiş. 
İçeriklerine göz atmak isterseniz;

Fiyatı 15,25 TL.
Bitince tekrar alır mıyım? Sanırım biraz daha arayacağım beni ikna eden bir ürünü :)You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe