MAC Studio Fix Fluid Fondöten

11:08

Herkese yeniden merhabalar :)


Bugün sizlere eminim çokça duyduğunuz ya da merakınıza yenilip aldığınız bir fondötenden bahsedeceğim. Ben nasıl aldım konusuna gelirsek de, 2 yıl önce blogger değil de ciddili bir blog okuyucusuydum. Hemen hemen her bloggerın severek bahsettiği bu fondöteni çok merak ediyordum ama "ya beğenmezsem?" diye düşünüp fiyatından ötürü almıyordum. Ben de arkadaşıma alerji yaptığını elinden çıkarmak istediğini duyunca ondan makul bir fiyata aldım.

Neredeyse bir senedir her gün değil ama dönem dönem kullandım. Yağlı ciltler için olduğunu okuduğum için yaz mevsiminde de kullanıp öyle yorumlamak istedim objektif olabilmek için.
MAC STUDIO FIX FLUID


 • MAC ürünleri bence gerçekten şık ambalajlar yapıyor. 
 • Bu fondöten de gördüğünüz gibi siyah bir kutuda geliyor ve cam ambalaja sahip.

nw13

 • Bendeki rengi NW13. Pembe alt tonlu oldukça açık bir renk. Kışın gerçekten boynumla kusursuz bir renk uyumu sağlıyor. Pembe alt tonlu bir renk olsa da MAC in NW lerinin aşırı pembelik içerdiğini düşünmüyorum. Örneğin NC olanlar sarı alt tonlu olduğunu bariz gösteriyor. 
 • Bu fondötenin renk seçeneği çok geniş gerçekten. Teninizle aynı rengi bulabilmeyi oldukça kolaylaştırdığı için MAC bu yönden artı pointleri topluyor.
 • "Fluid" adı üstünde sıvı. Yoğun olmasına rağmen oldukça akışkan bir fondöten. 30 ml fondöteni daha katı yapılılarda bitirmek kolay olsa da bu fondöten bitmek bilmedi.
 • Azıcık bir miktarı tüm yüzüme yüksek kapatıcılık veriyor.
 • Günlük kullanıma kesinlikle uygun değil. Seviyorsanız orası ayrı tabi :)
 • Ne kadar kusurlu bir cildiniz olsa da böyle ağır ürünler kullanmamanızı öneririm. Ben CC ya da BB kremle yüzüme canlılık kattıktan sonra, cildimin bir yerinde o an için sorun varsa sadece o kısmı minik kapatıcı darbeleriyle kapatıyorum. Bütün cildi yormamızın bir anlamı yok.
 • Karma ciltlerin seveceği bir fondöten. Yağlı ciltler T bölgelerine transparan bir pudra kullanmak isteyeceklerdir eminim. 
 • Kalıcılığı ise 6-7 saat kadar gidiyor. Daha fazla denemedim çünkü. 
 • Ağır bir fondöten olduğunun üzerinde durmak istiyorum. Özel günlerinizde kullanıma daha uygun.
 •  Mutlaka bir miktar tester isteyip bir kaç kere kullandıktan sonra almanızı öneririm. Çünkü bir çok bloggerda ve satın aldığım arkadaşımda alerjik reaksiyonlar yapmış. Bende neyseki yapmadı..
 • Bir kötü özelliği ise pompasız gelmesi. Pompa ayrıca 16 tl idi sanırım. Ben sık kullanmadığım için beni rahatsız etmedi.Ben temiz bir yüzeye çalkalayıp, ters çevirip bir miktar ürün koyduktan sonra fırçamı bandırarak uyguluyorum.

Masanızda özel günler için bir fondöten arıyorsanız sizin istediğiniz türden olabilir. Çünkü porselen görünümü veriyor.

Tekrar alır mıyım? Her ne kadar porselen etkisi güzel olsa da bu yüksek kapatıcılık için alınabiliri olsa da tekrar alacağım, özleyeceğim bir fondöten değil. İyi ki merakıma yenilip çok daha yüksek bir fiyata almadım. Nedenine gelirsek çok fazla yüzümde kusurum yok özel günlerde dahi ten makyajımı oldukça hafif yapıyorum. Yani tamamen kişisel ^.^

İçeriğinin temiz olduğunu söyleyemem dikkat edenler için hatta kokusu da biraz kimyasal gibi;


Fiyatının 90-100 TL civarı olduğunu söyleyip mutlaka ve mutlaka MAC'in kendi sitesinden veya mağazalarından almanızı öneririm. Çünkü çok fazla sahtesi mevcut! 





You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe