MAC 187 FIRÇA

15:26

 Herkese yeniden merhaba :)
Eminim bu fırçayı görmekten sıkıldınız. Ben de alırken pek fazla araştırmadım açıkçası çünkü adı duyulmuş her vlogger/blogger ın favorilerinden biri bu fırça idi. Bu fırça hakkında azıcık değişik şeyler söylemeye geldim.

Ayrıca bu ilk MAC fırçam. Keşke böyle tanışmasaydık ?
Boyutlarını tam anlayabilmek için elimde gösterdiğim bu fotoğrafla başlayalım mı yazıya :) ?MAC 187; duo fiber - stippling fırça beyaz kısımları sentetik siyah renkli olan kısımları ise doğal kıllardan üretilmiş. 
İlk başta elime ağır gelmişti ama Sigma kullana kullana"aa nasıl da hafifmiş"oldum.
Kılları yumuş yumuş yüzü asla çizmiyor,hep yüzümde gezdiresim geliyor.
Sık kıllı olmadığını yandaki fotoğraftan görebiliyoruz neticede stippling bir fırça.

Peki bu fırçayla neler yapabiliyoruz?

Fondöten uygulamak, açıkçası ben yoğun kıvamlı fondötenleri sık kıllı fırçalarla daha sıvı yapılıları ise stippling gibi daha seyrek kıllı fırçalarla uygulamayı seviyorum. Hele ki bu fırçada yoğun kıvamlı fondötenimi uygulamaya kalktığımda kıllar birbirine yapıştı. Extra ürün emdi. Fondöten konusunda nedense benim elim hiç ama hiç gitmiyor. Elimin gitmemesinin diğer sebebi ise fondöten uygularken yüzüme her defasında biraz da kıl ekiyorum. Evet 99 TL veriyoruz ve fırça her kullanımda olmasa da sıkça kıl döküyor. Yandaki kedinin "dont go!" demesinin  sebebi de kıllara "nolur gitme yakında elimde sadece sapın kalıcak diye korkuyorum :(" dememdendir.

Allık uygulamak, evet bu fırçayla toz allıklar ciddili güzel uygulanıyor. Doğal bir bitiş sağlıyor ama krem allıklarda da fondöten gibi yapışma sorunu var. Pigmenti yoğun allıkları uygulamada çok başarılı . Ve bronzerları bundan güzel uygulayan bir fırça yok bence!

Aydınlatıcı uygulamak, şaka yaptım bununla aydınlatıcı uygularsak yüzümüzün büyük bölümü parıl parıl parlar :D Fazla büyük bu iş için ^.^

Pudra uygulamak, eğer yıkarken kıl dökme sorunu olmasaydı sanırım bayıla bayıla pudralarımla ve bronzerlarımla kullanırdım bu fırçayı. Ama pislenicek diye sadece özendiğim zamanlarda pudramı bununla uyguluyorum.


Kıl dökme olayı sizin için sorun değilse dediğim gibi bronzer ve pudra uygulamasını bu fırçayla çok severek yaparsınız. Yine de MAC için en önerdiğim fırçalardan biri değil, neticede epey pahalı bir ürün.

MAC ürünlerine ulaşamayanlar için www.maccosmetics.tr online olarak açıldı uzunca zaman önce. Şimdi gördüm ki bu fırça da 104 TL olmuş.

Hoşçakalıııın :)


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe