Moshos Garden Kil Maskesi-Gül Amber/ Moshos Garden Clay Mask-Rose&Amber

17:01

Herkese merhaba!

Bugün bloguma uzun zamandır (2ay) kullandığım kil maskesini anlatacağım! Daha önceden yazılarımı okuyanlar az çok bilirler özellikle cilt bakım ürünlerini uzun zaman kullandıktan sonra yazıyorum,diğer türlü bana biraz kandırıkçı geliyor yazılar :)

Öncelikle belirtmeliyim ki Moshos Garden %100 doğal içerikli ürünler üretiyor. Yani eğer gül suyu veya bir takım yağlara alerjiniz yoksa %100 güvenilir ürünler. İçinde güzel koksun diye tonlarca kimyasal yok. Çirkin mi kokuyor? derseniz de, asla değil içinde Gül/Amber olan bir maske çirkin kokabilir mi! :)
      Kendisi aşağıda gördüğünüz gibi 50gramlık cam bir kapta geliyor.
Biliyoruz ki özellikle yağlı ve karma ciltler kil maskelerine bayılır. Kuru ciltlerin ise kabusudur çünkü cildi yağlardan arındırırken inanılmaz kurutur ve gerer.
Moshos   ise gerçekten bu kil maskeleriyle harika bir iş çıkartmış çünkü tüm cilt tiplerine uyum sağlıyor.
Neden derseniz şimdi içeriğini gösterdiğimde bana hak vereceksiniz!

Gördüğünüz gibi içindekiler az ama öz! %100 doğal!

- Cildim normalden karmaya dönük.Elmacıklarımın altı kuru yapıya sahip.  (Cilt tipim son 1 senede değişti,daha önceleri yağlıydı).Cildim yağlıyken kullandığım kil maskeleri/temizleyiciler artık cildimi geriyor ve kurutuyor. O yüzden kil maskelerini bir süre rafa kaldırmıştım. Ta ki instagramda Moshos la tanışana kadar.
-İçeriğindeki yağlar sayesinde  kullandıktan sonra cilt gerilmiyor. Aksine pamuk gibi yumuşak kalıyor.
-Eğer kil maskesi yaparsanız ardından mutlaka bir nem maskesi yapmalısınız aksi takdirde cildiniz gerilir. Bu maskenin en sevdiğim yanı da bu oldu. Bu maske zaten cildimin istediği nemi veriyor,germiyor,kurutmuyor.Ekstra 2. maskeye ihtiyacım kalmıyor.
-Cildiniz çok yağlıysa haftada 2 kere yapabilirsiniz. Ben 1 kere kullanıyorum.
-Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımız (ben gibi :)) İstanbulun bu pis havasında cildimize ister makyaj yapalım ister yapmayalım gözeneklerimiz tıkanıyor!
-Bu yüzden haftada mutlaka 1-2 kere maske yapmalıyız. Günlük temizlemeyi söylemiyorum bile.

Gördüğünüz gibi katı kıvamlı,gerçek kil olduğunu kokusundan anlayabiliyorsunuz.

Uygulama aşamasına gelirsek :);


-1 çay kaşığı dolusu ürün tüm yüzüme yetiyor. Ortalama 1-2 çay kaşığı su ile karıştırıyoruz. (küçük çay kaşığı değil tabi kullandığım) .
Kıvamı ne su gibi olacak ne de böyle lap lap diye sert olucak (Umarım anlatabilmişimdir :D)
Bütün yüzümüze sürüyoruuuuz.
Ardından 10 dakika kadar bekliyoruz. Burada önemli olan kısım kil maskesi yüzümüzde taş gibi olmayacak. Rengi koyu yeşilden açık yeşile döndüğünde su ile duruluyoruz.
Ben ardından gözenekli kısmıma limon suyu, diğer yerlerime de gül suyu ile tonikliyorum. Cildim gerçekten ferahlıyor, aydınlanıyor,haftanın yorgunluğunu atıyor..

Eğer siz de Moshosun doğal ürünlerini merak ediyorsanız aşağıdaki linklerden hem sipariş verebilir hem de sorular sorarak sizi yönlendirmelerini sağlayabilirsiniz :)
Ben artık kil maskesi aramıyorum,ihtiyacım oldukça doooğru Moshosa!
Bir çok kil maskeleri var eğer siz de gül&amber kil maskesi istiyorsanız buraya tıktık..


Instagram hesapları: instagram.com/moshosgarden
Online Alışveriş siteleri: www.moshosgarden.com 

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe