BIODERMA PHOTODERM MAX ULTRA FLUİDE SPF 50+

16:47Herkese merhaba :)

Bugün benim favori güneş kremimi görmeye geldiniz :) Öncelikle bu denediğim 3. güneş kremi ve 3.de turnayı gözünden vurduğum için mutluyum çikiçiki Bu kremi bana öneren Esine de (blogu için tıktık) çok teşekkür ediyorum!

Daha önce genelde hamilelerin kullandığı içeriği çoğu güneş kremlerine göre temiz olan Bella B Sunny Bee güneş kremini kullandım. Cildim ne zaman kullansam sivilce ile tepki verdi, cildime iyi gelmesini çok istemiştim ama ne yazık ki anlaşamadık ve kimyasallara yöneldim mecburen.. Onun dışında cildimi parlatmayan ve de yağlandırmayan-beyazlatmayan bi kremdi. Geçiyorum Biodermacığıma..  • Kendisi gördüğünüz üzere 40 ml bir tüplü ambalajda geliyor. Bu şekilde kutuları çok seviyorum çünkü ince ucu sayesinde dilediğim miktarda alabiliyorum. Uygulamadan önce bi sallıyoruz tüpünü sıvı yapıda olduğu için sanıyorum ki içeriğinin iyice harmanlanması gerekiyor çalkalayarak.
  • Renkli bir krem değil, yani fondöteninizi ya da BB/CC kreminizi bunun üzerine uygulayabiliyorsunuz. Yine de tavsiyem 10 dakika bekledikten sonra uygulamanız fondöten/pudra/BB veya CC leri. Çünkü iz bırakıyor yüzde güneş kreminin hemen ardından uygulanan fondöten. Yani şahsi fikrim bu.
  • İnce yapılı hafif bir krem. Yüzümde ağırlık oluşturmuyor. 
  • Yazları ekstra nemlendirici kullanmıyorum güneş kreminden önce çünkü cildim yağlanıyor.

  • İçinde parfüm yok, sanki kokusuz gibi yani klasik güneş kremlerinde bize yazı hatırlatan bi koku vardır ya bunda yok :) tarif etmede ustayım :D
  • Bioderma'nın her cilt tipine göre farklı güneş kremleri mevcut. Benimki karma/yağlı ciltlere özel olanı. 
  • Cildimde herhangi bir iritasyona sebep olmadı.
  • Gün içinde T bölgem dahi yağlanmadı ki kremsiz yağlanıyor normalde. 
  • Cildim karma ve hassas üstelik de peynir gibi beyazım, ekstra yüzümde beyaz kalıntılar yapmadı.  
  • Bence karma/yağlı cilt tipine sahip olanlar kesinlikle denemeli. Çok fazla güneş kremi var piyasada biliyorum, eğer imkanınız varsa bakmalısınız mutlaka.. Boyutunu az çok tahmin etmeniz açısından; 

Kısacası, ben bunu çok sevdim. Piyasada istediklerime karşılık verecek krem arayaşına girmeyi tekrar düşünmüyorum oturayım oturduğum yerde! Kullanım ömrü de 9 aymış her gün kullanıldığı takdirde 9 ayı bile bulmaz zaten bitirmem :)

Benim kendi cildimdeki fikirlerim budur. Hassas her şeye tepki veren cildimle anlaşan ürün bulmakta zorluk çektiğimi hemen hemen her yazıda dile getiriyorum. O yüzden bir şeyi sevdiysem de ondan vazgeçemiyorum :) Umarım size de fikir olabilmiştir :)

Hoşçakalıııın :)


Bu ürüne şu sitelerden indirimli ve kampanyalı bir şekilde ulaşabilirsiniz (bunlar benim güvendiğim siteler);


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe