THE BALM Sexy Mama Translucent Pudra

21:38

Herkese yeniden merhaba :)

Bugün size uzunca bir zaman indirimden yakalayamadığım için üzüldüğüm, elimdeki çok sevdiğim pudraya alternatif olarak düşündüğüm (bloglardan okuduğumca) Balm'ın transparan pudrası Sexy Mama'yı kendimce yorumlayacağım :) Biliyorum çok şey yazıldı çizildi, bence fazlaca övüldü. Bir de benden dinleyin istedim hazır indirim zamanı gelmişken!

Öncelikle cilt yapım karma. Özellikle T bölgem yağlı diğer yerler kuruya dönük, bu kış cildim değişti.
Bu tarz Gratis/Watsons'larda bulunan ürünleri mümkün olduğunca indirimden almaya çalışıyorum çünkü gerçekten sene içerisinde çok kere bayram/kadınlar günü/sevgililer günü vs. çokça indirim oluyor diğer günler aldığımda vicdanım hafif bir sızlıyor :)
-Bu pudra Balm'ın parlama önleyici transparan pudrası.
-Ambalajı klasik Balm güzelliğinde, yine bir pin up kızı süslüyor karton kabını. İçinde aynası var gördüğünüz gibi.Mıknatıslı karton kabın dışında bir tane de kılıf gibi aynı paketlemede kutumsu şeyi var. (neyi? :)
-Dediğim gibi üstünde de yazdığı üzere bu pudra transparan. Yani kapatıcılık arayanlar için değil parlamasını kontrol altına almak isteyenlerin pudrası.
-Rengi sanki esmerlere uymazmış gibi görünse de kesinlikle renksiz bir ürün. 
-Cildi matlaştırmadan içindeki yağ emici partiküllerle bu işi yapıyor. Yani matlık arayanların değil doğal bir görünüm arayanlar için uygun. Ben doğal durmasını,pudra yokmuş gibi duruşunu seviyorum.
-Talc'a alerjim var. Olmasa bile  hiç birimizin kesinlikle Talc barındıran kozmetik ürünleri kullanmamız gerektiğini söylemeliyim. Çok fazla zararı var çünkü. Balm bu yüzden diğerlerine göre bir adım önde olabilir çünkü içinde Talc,Paraben yok.
-Ancak cildi yağlı olanlar (ben gibi T bölgesi yağlı olanlar) gün içinde mutlaka tekrar tazeleme gereği duyacaktır. Kesinlikle kötülemiyorum ama yanınızda taşımanız gereken bir ürün oluyor tazeleme ihtiyacı duyulan ürünler :)


Son olarak, mutlaka içeriği böyle temiz olan bir pudraya bir şans verilmeli. Ben tekrar alır mıyım bilemiyorum aklımda birkaç tane var gibi ve bunun bitmesine de oldukça bir süre var :)

Gratis'te 27 liraya satılıyor. İndirimler 13,5 tl ye bile alabileceğiniz bir ürün. Hazır 8 Mart gelirken indirimden yararlanmak lazım :)
Sizin favori transparan pudranız hangisi?

Içerik: Boron Nitride, zea mays starch,polyethylene,silica,izoeicosane,zinc stearate,PTFE,styrene/DVB crosspolymer, polyısobutene,dimethylimidazolidinone rica starch,gossypium cotton powder,sodium dehydroac-etate,dimethicone

You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe