NYX POWDER BLUSH "TAUPE"

17:11

Herkese yeni yazımla yeniden merhabaaa ^.^ Haftasonuna sadece bir gün kaldı ve benim gibilerin neşesi gelmeye başladı bile :)

Öncelikle ben bunu ne niyetle aldım? Neye kısmet oldu? :D

Geçen kış deli gibi blog okuyup "bundan da istiyorum şundan da" olduğum dönemlerde, neredeyse hepimizin olduğu gibi ben de yüz kontörleme işine merak saldım. Tabi önce bir araştırmaya girdim, ardından beğendiklerimin listesini yaptım ve işe yeni başladığımdan ucuzlu bişi alayım dedim.

Çok fazla seçenek yoktu aslında ama olanların çoğu highend yani bütçemi yakacak cinstendi.

Bir modlaj/kontür pudrasının özellikleri,

  1. İçinde asla ışıltı olmayacak, tamamen mat yapıda olmalı.
  2. İçinde turunculuk barındırmayacak aksi takdirde havuç gibi yapay oluyoruz (denendi,test edildi çünkü :) )

         

Bu Taupe rengi bence beyaz tenliler için biçilmiş bir kaftan. Çok naturel duruyor. Ancak ben yine içeriğine bakmadan aldığım için (internet üzerinden almıştım) Talc'a da cildim tepki verdiğinden hemen sivilcelendim elmacık kemiklerimin alt kısmından.


Plastik bir ambalajı var, avuç içine sığacak kadar minik. 4gram.
Aşağıda gördüğünüz gibi rengi gri alt tonlu bir kahve. Boz bir kahve. Kontür için gerçekten güzel bir renk. Bu rengi vermesi için 5 kere parmağımı sürttüm. Pigmentli değil. Ki pigmentasyonunun düşük olması bu işlemler için güzel bir özellik. Aksi takdirde yüzümüze çamur sürmüş gibi olabiliriz.


E atacak değildim elbette. Tam da crease bölgem için soft bir kahverengi ararken bu benim farım oldu :) NYX'in allıkları baya bir meşhur youtube bloggerlarının arasında özellikle. Drugstore bir marka ve yurtdışında çok uygun fiyatlara satılmasına rağmen ülkemizde 30tl. Bence bu markaya bu fiyat değmez. Beğendiğim bir iki rengi vardı aslında ama içeriği cildime zarar verdiği için tekrar almayacağım. İçeriğini merak edenler için;
Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için ^.^
 

You Might Also Like

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe