MAX FACTOR Face Finity All Day Flawless 3in1 Fondöten

17:26

Herkesee merhabaaa :)

L'oreal True Match benim çok yağlı cildimde parlama yaptığı ve çok az dayandığı için tekrar almadım. Yeni bir fondöten arayışındayken her ne kadar Mac'in fix fluid fondöteni harika olsa da günlük kullanım için hem daha uygun fiyatlı hem daha hafif bir fondöten isteklerimi karşılayacaktı.
Fondöteni elbette yine bir indirimden aldım, çünkü 54 lira ve indirimle 27 liraya alabildiğim bir şeye neden bu kadar ödeyeyim ki diye düşünüyorum.

MAX FACTOR 3IN1
-Bendeki rengi 45 numara serinin en açık rengi 'warm almond'. Ancak benimki bittiği için annemin de favorisi bu fondöten olduğundan onun rengi 65 ile devam edeceğim.
-Renk skalası gerçekten çok yetersiz. Hepsi pembe alt tonlu diyebilirim. Ben sarı alt tonlu olduğumdan bana tam uymadı ama çok güzel olduğu için kullanmaya devam ettim :)
-İçinde spf20 güneş koruması var ki kış için gayet yeterli.
-Cam şişede,pompalı,30ml. 1 pompası benim için günlük makyajımda yeterli geliyor. 
-Kullanım ömrü 12 ay.
-Pudra bitişli, mat bir fondöten.
-3in1 demesinin nedenine gelirsek; Fondöten+Yüz bazı(Primer)+Concealer  hepsi bu şişenin içinde.
-Watsons'taki Max Factor bölümüyle ilgilenen kız göz altlarıma da sürebileceğimi,porselen makyajlarda kullandığını söyledi bu fondöteni. Ancak ben böyle yapıca ağır bir şeyi göz altlarıma sürerek onları erken yaşlandırmak istemediğimden göz altlarımda kullanmıyorum.

Fondötensiz-Yarım Pompa+Dağıtılmış Hali.

-Yapı bakımından ağır gözükse de 1 pompası süper kapatıcı değil. 2. pompada gerçekten kapatıcılığı yüksekleşiyor. 
-Yüzümde çok rahat bir şekilde 5-6 saat bozulmadan kaldı. 10 saat makyajla gezdiğim oldu ancak 5-6 saat sonrasında yüzümde parlama oluştu ki bence benim için yeterli bir süre.
-Renk skalası geniş değil demiştim, en açık renginin nw15 kategorisine uyacağını düşünüyorum.
-Kokusuz bir ürün ancak içindekiler listesi fondötende yazmıyor. O yüzden size bilgi veremiyorum.
-Yüzümde herhangi bir iritasyon/siyah nokta gibi bir probleme neden olmadığı için, cakey görünmediği için,maske gibi durmadığı için,yüzümde varlığını çok hissettirmediği için ben bu fondöteni severek kullanıyorum!Ama mutlaka karma-yağlı ciltlerin Gratis veya Watsons'ta kendilerine uygulatıp öyle bir gün dolaşmalarını tavsiye ediyorum :)

Edit: Kuru ciltliler de sevebiliyormuş, en iyisi herkes bir denetip öyle alsın ^.^

İyi, kötü yorumlarla dönüt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum, sevgiler :)


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe