INNOVA ALLIK

18:53

Yine istemeden uzunca verdiğim bir aradan sonra tekrar merhaba herkese :)

Bugün bu allığımı yazmamın sebebi ilk allığım olmasından ötürüdür efenim.

18 yaşıma kadar hiç makyaj malzemesi kullanmadım. Kullandığım ilk ürün de PASTEL'in göz kalemiydi lise son sınıfta dershaneye giderken özenip anneme aldırmıştım :) Maksimum 2-3 kere kullanıp 'yok ben beceremiyorum' diyip bırakmıştım. Taa ki mezuniyetime kadaaar. Evet mezuniyet için fotoğraf çektirmeye giderken annem beyaz tenli olduğum için yanaklarıma allık  sürmemi istedi. Ve ben makyajdan nefret ediyordum,ne kadar itiraz etsem de 5-10 dakika içinde bu allığı annem seçiverdi bana utana sıkıla yanaklarıma ve hafifçe çeneme sürdü. Sonra ne mi oldu? Tabii ki o günden sonra 1 yıl boyunca ben bu allığı hiç kullanmadım :):) Üniversiteye başladığımda yavaştan özenmeye başladım ve şu ana kadar kullandığım bir allıktır kendisi. Lafı çok uzattım elbette ama 'ilk' olduğu için bence değer.


Sade ambalajları sevdiğimi söylemiştim. Bu da gayet sağlam ve şık bir ambalaja sahip.
Kapak içi de aynalı gayet kullanışlı.
Fiyatını hiç hatırlamıyorum. İnternet üzerindeki bilgilere göre şu an32-38 tl arasıymış. Tabi ben alırken 15-20 civarıydı diye biliyorum. 

Genelde kadınlar allıkları yüzlerine boca ediyor, yumruk yemiş gibi bi görüntü oluyor. Allık uygularken az miktarda uygulayın ve iyice dağıtın. Bence bu en önemli kural 'dağıtmak!'.
Allığı neden mi kullanırız? Çünkü yüzümüze sağlıklı bir görüntü gelsin diye. Makyaj yaptığım belli olsun diye kullanmayız. O yüzden allığın az miktarlı sürülmüşü makbuldür. Hani çok koşmuşuz da yanaklarımıza renk gelmiş gibi :) 
Çok fazla kalıcı bi allık değil 2saat ya kalıyor ya kalmıyor.
Bu allık da swatchda gördüğünüz gibi soğuğumsu bir pembe ben rengi belli etmek için biraz yoğun sürdüm. Tatlı bebeksi bir pembelik veriyor yüze. Ancak istediğim 'çok koşmuşum kızarmışım' görüntüsü bununla verilmiyor. Tavsiyleriniz varsa bayılırım!

Orjinal ambalajını net görebilmeniz için için bi' tık aşağı;

(renk son fotoğraftaki değildir,ambalaj gösterim amaçlı kullanılmıştır.)

Hoşça kalın,
Gülüş :)


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe