Abiye Modasını Keşfedin!

13:21

Abiye Modasını Keşfedin!

Havaların ısınmaya başladığı ve düğün mevsiminin yaklaştığı bu günlerde, davetlerde şık bir görüntü sergilemen için yeni abiye trendlerinden haberdar olman şart.
Yaz akşamlarında, davetlerde hem trend, hem de şık bir görüntü sergilemek için sezonun gözde abiye modellerini tercih edebilirsin. Bu modelleri doğru aksesuarlarla tamamlayarak büyüleyici bir tarz sergileyebilir,  davetlerin yıldızı olabilirsin.
Sezonun abiye trendlerini takip etmek için özellikle kıyafetinin renk seçimine özen göstermen gerekiyor. Pudra renginin revaçta olduğu 2016 modasında, bebek mavisi, su yeşili, uçuk sarı gibi renkler de sıklıkla tercih ediliyor. Bu yumuşak renkleri kullanarak romantik bir tarz yaratabilir, adeta bir masalda gibi hissedebilirsin.
Yaz mevsiminde birçok düğün daveti gerçekleşiyor ve düğünlerde en çok tercih edilen kumaşlardan biri de şifonlar oluyor. Şifon kumaşlar hem serin tutuyor, hem de uçuş uçuş görüntüsüyle şıklığına şıklık katıyor. Şifon elbiseleri ince topuklu stilettolar ile tamamlayabilirsin.
Balık modeller yıllardır olduğu gibi bu sezonda da gecelerin yıldızı oluyor. Bu elbiseler ile hem klas hem de zarif görünebilirsin. Balık modeller kalça kısmına tam olarak oturduğu için bu elbiseleri özellikle kalçasında fazlalık olmayan kadınların tercih etmesi gerekiyor. Vücudunun kıvrımlarını vurgulayan bu cazibeli modeller ile mükemmel bir stil sergileyebilirsin.
Her kadının favorisi olan siyah abiyeler bu sene de trendler arasındaki yerini koruyor. Siyah, hem siluetini inceltiyor  hem de tarzına asil bir hava katıyor. Siyah elbiselerde derin yırtmaçlı modeller en çok  tercih edilen gece kıyafetleri arasında yer alıyor. Siyah abiye tulum da birçok kadının özel davetler için tercihi oluyor. Tulum modelleri, şık bir görüntü sağlamanın yanı sıra rahatlıklarıyla da öne çıkıyor.
Yaz ve bahar söz konusu olduğunda tercih edilen kombinler daha taze ve ferah bir hava taşıyor. Renkler ve desenlerde enerjisini gösteren yaz kıyafetlerinde çiçeklerin egemenliği hissediliyor. İster büyük çiçekli, ister küçük desenli çiçekli elbiseler ile hem sezonun neşesini yansıtabilir hem de şık bir görüntü sergileyebilirsin. Çiçekli kombinlerde aksesuarlara özen göstermek ve fazla abartılı aksesuarlar kullanarak çiçek deseninin hakkını yememek gerekiyor.
Bu sezonun pratik gece elbisesi çözümlerinden biri de tüller ile kısa elbiselerinizi uzatarak gece elbisesine dönüştürmek oluyor. Düz renkli ve üstüne iyi oturan kısa bir elbisenin etek kısmına tül ekleyerek yeni bir elbise elde edebilirsin. Eğer daha sonra elbiseyi tekrar kısa elbise olarak kullanmak istersen eklediğin tülleri çıkarman yeterli olacaktır.
2016 sezonunda abiye dekolteleri de çeşitleniyor. Eskiden sadece göğüs bölgesi ve bacakta kullanılan dekolteler artık bel bölgesine taşınıyor. Elbisenin bel kısmında çapraz gelen kumaş kesimlerinin yarattığı dekolteler farklı ve seksi bir görünüm sağlıyor. Bel dekolteleri gibi göbek dekolteleri de sezonun gözde seçimleri arasında bulunuyor.
Bu yıl spordan abiyeye, çantadan ayakkabıya her yerde kullanılan püsküller, abiye modellerinin de tercih edilen detaylarından oluyor. Hem uzun hem de kısa elbiselerde kullanılan püsküller elbiselere hareket katıyor. Püsküllü elbiseler retro tarzlarıyla da farklılaşmanı sağlıyor, ayrıca dans pistlerinde şahane bir görüntü oluşturuyor.
İki parça elbiseler geçen sene başlattıkları egemenliği bu sene de sürdürüyorlar. Genellikle uzun bir etek ve minik bir üstten oluşan bu elbiseler davetlerde sık sık karşımıza çıkıyor. Bu elbiselerin etek kısmında ince bir kemer kullanabilir veya iki parçayı farklı tonlarda, hatta zıt renklerde dahi tercih edebilirsin. İki parça elbiseler yaratıcılığını göstermene şans tanıyor.
Gece davetlerinde, ünlülerin kırmızı halı görüntülerini andıran ihtişamlı bir tarz sergilemek istersen, uzun etekli, V yakalı uçuşan kumaşlardan tasarlanmış helenistik stildeki elbiseleri tercih edebilirsin. Bu elbiseler ile kaliteli ve göz alıcı görüntünle gecenin yıldızı sen olabilirsin.


You Might Also Like

Google+ Followers

Bumerang - Yazarkafe

Subscribe